FANDOM


Żelechowa - to dzielnica północnego śródmieścia Szczecina. Podzielona ulicą Obotrycką, dalej Bogumińską na część lewą i prawą . Część lewa to urocze poniemieckie parki i cmentarze, domki i wille. Okolica bardzo przyjemna, komunikacja na wysokim poziomie.Upadła Część prawa to w większości przedwojenne zniszczone budynki. Niegdyś znajdowały tam się obiekty przemysłowe i przystanek kolejowy na trasie Szczecin Główny - Trzebież. Niedawno wybudowano tam sklep Leroy Merlin

100 4943.jpg

Domy na ulicy Bandurskiego - południowy kraniec Żelechowa

Na Żelechowej rozpoczął swoją działalność Marek M. Oczko - znany na horyzoncie przestępczym w Szczecinie. Skazany na 25 lat więzienia za zlecenie zabójstwa szefa mafii białoruskiej.

Komunikacja Edytuj

Główną drogą jest ulica Obotrycka, która umożliwia również komunikacje z dzielnicą Bukowo, wsią przesącin i miejscowością Police. Od południa ważną drogą jest ulica Bandurskiego, będąca również południową granicą dzielnicy.

Kosc.jpg

Piękny kościół na żelechowej.


Dzielnice Szczecina
W tym artykule brakuje następujących danych:
Historia
Jeśli je znasz, podaj je.

Ten artykuł wymaga dopracowania bądź napisania od nowa.
Powód: Należy dodać linki wewnętrzne.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki